Uniwersytet Futures i Opcji
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Uniwersytet Futures i Opcji

pod kierownictwem prof. SzFagra
 
IndeksIndeks  PortalePortale  SzukajSzukaj  Latest imagesLatest images  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

 

 VIX

Go down 
AutorWiadomość
IronFX
Sys Trader
Sys Trader
IronFX


Liczba postów : 9659
Age : 55
Location : Wawa/Lublin
Registration date : 11/10/2007

VIX Empty
PisanieTemat: VIX   VIX EmptySro 13 Mar 2013, 21:00

Qpa mieci
o Vix profesorka

"instrument najpierw należy poznać

pisałam przecie wczoraj, że indeksy muszą rosnąć, bo chcę L na VIXa, ale go obecnie nie biorę, bo jest rolowanie i będzie -30 tys. PLN/lot swapu na dzień dobry, a potem VIX zacznie spadać dokładając kolejne -30 tys. PLN/lot do depo (zależy jak wysoko ktoś to L brał)

oto krótka instrukcja, abyście dłużej nie błądzili (w końcu jesteśmy na univerku):
1. nie można kupić/sprzedać VIX, można działać tylko na FUT lub OPCJACH - każdy z tych wyborów ma określone plusy i minusy, lepiej lub gorzej odzwierciedla ruch VIX
2. kolejne FUTy są co miesiąc!
3. rolowanie w środę przed 3-im piątkiem miesiąca (2 dni przed kontraktami)
w XTB, który oferuje VIX pod nazwą VOLX rolowania mogą być z dupy, dlatego trzeba się zapoznać z tym dokumentem, aby się nie zdziwić, że rolują wcześniej:
http://www.xtb.pl/regulacje/8-harmonogram-rolowan

4. contango na kolejnych seriach
5. mean reversion na kolejnych seriach
6. z 4 i 5 wynika, że jak będzie małe bum na indeksach (tak jak wczoraj, a najlepiej większe) parę dni przed rolowaniem, to nie pchamy palców w VIXA!
gdyż:
a. wzrosną notowania obecnej serii i (trochę mniej) kolejnych serii
b. z tyt. wzrostu kolejnych serii dostaniemy większego swapa przy rolowaniu
c. potem kolejna seria zacznie spadać wracając do średniej
d. czyli dostaniemy minusy z obu stron: i duża strata na rolowaniu, której nie zacementuje wyższy kurs nowej serii, gdyż jak sytuacja na indeksach się uspokoi
to po prostu kurs VIXa będzie spadał niżej i jeszcze dostaniemy dodatkowe minusy jak przejdą nasz punkt wejścia (zależy jak kto wysoko te L brał)
7. na VIXa gramy krótkoterminowo, gdyż w długim terminie zabiją nas rolowania
8. inwestycja w VIX jest dobra na korekty o średnim zasięgu lub w czasie dominacji trendu spadkowego.
9. historycznie min. VIXa to trochę poniżej 10, dla Black Swana można przyjąć okolice zera (niżej VIX nie spadnie) i tam stawiać stopa mentalnego (dla 1/lot to ok. 150 - 200 tys. PLN będzie na depo, nie licząc kosztów rolowań, które zjedzą co miesiąc nawet kilkanaście tys. PLN z tego depo)
10. w czasie hossy VIX może przebywać w okolicach dna przez KILKA LAT - oczywiście są fluktuacje, ale jeśli ktoś się pospieszył i wziął L wysoko (np. ponad 20), to może się nie doczekać "wyjścia na zero" (o kosztach rolowań nie wspominam)
11. VIX jest notowany 15.35 - 22.15, jeśli w poniedziałek jest bum (np. Silvio) i nie zamknięcie pozycji, to może się okazać, że następnego dnia do czasu otwarcia giełdy USA panika zostanie opanowana i przywita was luka, matka wszystkich luk

jedyne co zalecam napaleńcom, to branie VIXa, gdy SP500 mija szczyty szczytów - wtedy VIX jest bardzo nisko - tak jak zapewne dzisiaj
(chociaż to się okaże, jak dzisiaj będzie zbyt daleko wczorajszego dołka, to nie biorę L)


zwróćcie też uwagę, iż jest to implikowana zmienność na SP500, który obecnie jest najsilniejszym indeksem
(w czasie spadków najbardziej lecą CAC, DAX, czasem NASDAQ, trochę DJ, a najmniej SP500)
jest korba na SP500, więc VIX wcale nie musi dużo urosnąć
jednak jeśli spodziewacie się korekty 100+ pkt w krótkim czasie czy wybryków Silvio, to ok
(wtedy w jeden dzień można było wyjąć 40 tys. PLN/lot przy cenie 1/lot = 4 tys. PLN i spreadzie 2,5 tys. PLN, 1 pips = 125 PLN)

należy też pamiętać, że w przypadku FUT i opcji VIX (czyli jedynych rzeczy, które możemy kupić/sprzedać)
dalsze serie słabo panikują jak są mniejsze spadki - inwestorzy mogą dojść do wniosku, że to chwilowa korekta
i nie za bardzo ten VIX może ruszyć

a indeksy dają ostro z kopyta

więc bardziej opłacalne jest inwestowanie w same CFD na SP500 i inne indeksy (przy spadkach: najlepiej CAC i DAX)
bo zarabiamy na spadkach i wzrostach sporą kasę oraz nie mamy niespodzianek o 15.35 gdy otwiera się VIXowy rynek

a prześledźcie zarobki na VIX od początku tego roku, to zobaczycie różnice


tutaj gość codziennie po zakończeniu sesji USA omawia co się stało z VIX
- kto pakował PUTy za miliony USD, kto CALLe, a kto robił korytarz na małą zmienność
oraz jak są notowane kolejne serie
oczywiście, w samym dołku pisał, że wg. niego tylko shorty - ale to chyba normalne i wiecie, co w takiej sytuacji zrobić mając pozycję L
http://seekingalpha.com/author/erick-mckitterick/articles


Ostatnio zmieniony przez Mylogi dnia Sro 08 Maj 2013, 13:30, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
IronFX
Sys Trader
Sys Trader
IronFX


Liczba postów : 9659
Age : 55
Location : Wawa/Lublin
Registration date : 11/10/2007

VIX Empty
PisanieTemat: Re: VIX   VIX EmptySro 08 Maj 2013, 13:25

Piotrek691 napisał:
Krzysztof napisał:

Co to jest ten VIX?
Jeśli można o krótką charakterystykę tego instrumentu to będę wdzięczny ( to tylko zwrot grzecznościowy, profitów raczej spodziewać się nie należy...).
PS. Kiedyś koleżanka mówiła o naszym wspólnym znajomym, że jest "stary vixer", dlatego zainteresowanie z mojej strony tym instrumentem. Very Happy

W bardzo dużym uproszczeniu. VIX jest miernikiem zmienności cen opcji na SPX. Dokładna matematyczna formuła jest bardzo skomplikowana, ale dość przystępnie opisana przez McMillana w książce "McMillan on Options". Wartość VIXa spada przy pałowaniu i rośnie przy gwałtownych ruchach zarówno w dół jak i w górę. Ponieważ jest to również ważone volumenem wystawionych opcji VIX dużo szybciej rośnie na ruchach SPX w dół, kiedy ceny putów idą gwałtownie w górę, a traderzy kupują puty w celu zabezpieczenia pozycji na akcjach. Przy gwałtownych ruchach w górę VIX też rośnie, ale nie tak spektakularnie jak przy korekcie. Obecnie VIX jest na historycznych minimach co może świadczyć, że przed nami jest:

1. Krach
2. Hiperbola
3. Może o niczym nie świadczyć ponieważ przez nie spotykany w historii dodruk kasy przez FED rynek mógł się kompletnie zmienić i żadne odniesienia historyczne nie mają zastosowania.

Historyczny wykres VIXa. Najlepszy był rok 2008 Twisted Evil

VIX Big
Powrót do góry Go down
IronFX
Sys Trader
Sys Trader
IronFX


Liczba postów : 9659
Age : 55
Location : Wawa/Lublin
Registration date : 11/10/2007

VIX Empty
PisanieTemat: Re: VIX   VIX EmptyCzw 16 Maj 2013, 13:34

Belle de Jour napisał:
trzecia Smile

@Argos
spojrzałam na te twoje wyniki i powiem ci, że mniej byś wtopił na VIX. znajdź mój post, gdzie opisywałam wady (dużo) i zalety (niewiele) tego instrumentu

dzisiaj było rolowanie - masz cały miesiąc na to, aby wydarzył się krach lub mała korekta 50 pkt
VIX sprzedają jako VOLX w XTB, z tym, że lepiej byś zrobił kupując do gdzieś indziej, bo mają spory spread

może VIX w tym czasie tak dużo nie spadnie - przy 0,1 lot to byłbyś gdzieś 1 tys. PLN w plecy Smile
ale przy porządnym ruchu jak Silvio to 4 tys. PLN do kieszeni wpada

problem jest z rolowaniem - dostajesz nóż w plecy, bo swapik 1,5 - 2 tys. PLN / 0,1 lot a potem VIX spada Wink

to samo z kolejną serią - czyli swapik w plecy, a potem VIX spada, bo kolejne serie są notowane wyżej tak 1 pkt albo więcej
i gdyby była hossa tak przez rok bez porządnej korekty to tak z 15 tys. w plecy swapem Smile

P.S. Ja VIX kilka razy miałam i wszystko zarobione, chociaż raz (swap + osuwanie się VIXa po tym) miałam przeciekające pampersy
i chciałam zamknąć w dołku - na szczęście korHarmonics pokazał co trzeba i wyszłam na spory plus Smile
Powrót do góry Go down
IronFX
Sys Trader
Sys Trader
IronFX


Liczba postów : 9659
Age : 55
Location : Wawa/Lublin
Registration date : 11/10/2007

VIX Empty
PisanieTemat: Re: VIX   VIX EmptySob 18 Maj 2013, 12:26

Belle de Jour napisał:
Piotrek691 napisał:
Belle de Jour napisał:


wczoraj tylko 799 USD
ale były tylko dla grupy 20 traderów beta-testerów

to nie jest public soft
i na razie nie wiadomo czy będzie

tak więc spóźniłeś się

pozostaje ci tylko razem ze mną wznosić
modły o wniebowstąpienie VIXa

I oto chodzi! Ma być wiedza tajemna nie dostępna dla ludu Cool 799 USD to jak za grosze to taniej niż u Micha Very Happy

Co do VIXa to mam serię czerwcową po 15.20. Aktualny kurs 15.05. Niezrealizowana wtopa .15 czyli 562 PLN. Nie wiem jak z tym rolowaniem w XTB, ale chyba Cię oszukują. Na CBOE kontrakty na VIX wygasają inaczej:

Seria majowa VIXK3: 21 maja
Seria czerwcowa VIXM3: 18 czerwca

Tutaj masz potwierdzenie kursów na marketwatch

http://www.marketwatch.com/investing/future/VIX%20FUTURES

Osobiście obstawiam rozstanie z VIXem w przyszłym tygodniu. Przy zmianie serii następuje generalnie ruch do góry spowodowany rolowaniem z poprzedniej serii. Ja mam TP ustawione od początku na 17.30 bo z założenia chcę wyciągnać z jarmułki 2 punkty.


XTB robi ze mną takie rzeczy,
na które nawet mężowi nie pozwalam
ja mam inne kursy niż ty,
a niezrealizowaną stratą nie chcę
się chwalić, bo wygląda tak jak zawsze
po rolowaniu, czyli swap w plecy
a VIX od razu zaczyna spadać

ale to chyba mój ostatni VIX
bo zamierzam zacząć grać z trendem,
czyli na indeksach tylko L
a na walutach i towarach L i S do woli
Powrót do góry Go down
Sponsored content





VIX Empty
PisanieTemat: Re: VIX   VIX Empty

Powrót do góry Go down
 
VIX
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Uniwersytet Futures i Opcji  :: Systemy FW :: Konkurs Traderow UFO-
Skocz do: